Fizik tedavi ve rehabilitasyon, doğuştan veya sonradan ortaya çıkan; yaralanma, hastalık, engel, hareket sistemi bozuklukları ve sağlıkla ilgili diğer durumlardan kaynaklanan ağrı ve fonksiyon bozukluklarını gidermeyi amaçlayan bir tedavi yöntemidir.

Fizyoterapist, uzman hekimin koyduğu tanıya göre hastalar için uygun fizyoterapi ve rehabilitasyon tedavi programlarını uygulayan meslek grubuna verilen unvandır.

Fizyoterapi, yalnızca üniversitelerin (4 yıllık) fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümünden mezun olmuş lisanslı fizyoterapistlerce uygulanıp, bütüncül bir yaklaşım ve değerlendirme gerektirir.

Fizyoara.com sitesi İstanbul’un tüm ilçelerinde, fizyoterapi hizmetine ihtiyaç duyan hastaları alanında uzman ve deneyimli fizyoterapistlerle buluşturmak amacıyla kuruldu.

Hedefimiz, fizik tedavi hakkında olan sorularınıza cevap bulabileceğiniz, mesleki gelişimini ön planda tutan, etik değerlere saygısı olan ve diploması tarafımızca kontrol edilen meslek elemanlarıyla tanıştırmak , aranızda birer köprü kurabilmektir. Yapacağınız görüşmeler öncesi, dilerseniz fizyoterapistten lisans belgesini sizinle paylaşmasını talep edebilirsiniz.